O hodowli

Jaćwingowy Gród jest hodowlą rodzinną. Psy przebywają z nami w domu, żyją naszym rodzinnym życiem i towarzyszą nam we wszystkich codziennych czynnościach, uwielbiają podróże, przejażdżki samochodem i długie spacery.

Mieszkamy w niewielkiej wsi Wychodne (blisko Suwałk), która jest położona w województwie podlaskim.

Od zawsze marzyliśmy o pięknych psach, które przechadzałby się po terenach naszego podwórka. Psy były obecne w naszym życiu rodzinnym od najdawniejszych lat, zaczynając od rodziców, którzy zarazili nas miłością do tych czworonogów. Podczas poszukiwań rozważaliśmy wiele psich ras, jednak naszą uwagę przykuł właśnie Duży Szwajcarski Pies Pasterski i Lagotto Romagnolo. Zainteresowani rasami dowiedzieliśmy się, że psy mają łagodne usposobienia, zawsze są skore do zabawy i przytulania.

Latem 2010 roku zawitała w naszym domu pierwsza suczka Doris. Tak właśnie zaczęła się przygoda z cudowną rasą DSPP. Uroki rasy odkrywaliśmy krok po kroku, wyjazdy na wystawy stały się naszą nową pasją. Jednym słowem zakochaliśmy się w Szwajcarach, więc zdecydowaliśmy się na kupno jeszcze jednego psa tej rasy, tym razem samca. Z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od cudownej rasy, jaką jest Duży Szwajcarski Pies Pasterski.

Zakochani w rasie Lagotto Romagnolo postanowiliśmy w 2015 roku, że do naszej rodziny dołączy sunia Dalia przedstawicielka tej rasy.

Dla naszej rodziny dom bez psów byłby domem z odrobiną nudy. Uzależnieni od "czworonogów i merdających ogonków" staramy się rozwijać naszą pasję związaną z kynologią.

Facebook